Luhačovice

O lázních Luhačovicích se říká, že jsou „perlou Moravy“. Toto lázeňské město se nachází v jihovýchodní části Moravy ve Zlínském kraji na rozhraní Valašska a Moravského Slovácka. Dané lokalitě se říká Luhačovické Zálesí a oblast spadá pod CHKO Bílé Karpaty. Město čítá okolo 5000 obyvatel a leží ve výšce 250 m.n.m. Lázně Luhačovice patří k nejkrásnějším a k nejnavštěvovanějším lázním v ČR.

Tyto lázně oplývají jedinečnou atmosférou Jurkovičových staveb, které tento slovenský architekt vytvářel v letech 1902 – 1914 a více než třistaletou lázeňskou tradicí.

Jedinečné kouzlo těchto moravských lázní spočívá v jejich malebnosti, atmosféře klidu a rodinném zázemí místních hotelů a penzionů, které neopakovatelně dotváří právě Jurkovičova architektura. Okolní lesy společně s lázeňskými parky a minerálními prameny propůjčují těmto lázním neopakovatelnou atmosféru.

Do Luhačovic tedy nejezdí jen lidé s dýchacími, zažívacími problémy, lidé s diabetem, ale často narazíme i na rodiny s dětmi vyrážející za četnými výlety, atmosférou, klimatickými podmínkami a krajinou. Mnoho lidí objevilo kouzlo Luhačovic i mimo sezonu, která zdaleka nekončí v říjnu. Luhačovice jsou tak lázeňskou oázou po celý rok.


luhacovice
Vila Aneta v Luhačovicích hodnocení